Fed Cup. Niespodziewana porażka Fręch. Trudna sytuacja Polek.

Magdalena Fręch przegrała z Melanie Klaffner 3:6, 4:6, w pierwszym spotkaniu turnieju Pucharu Federacji, który rozgrywany jest w Tallinie. Teraz wszystko w rękach Magdy Linette.

Polskie tenisistki rozpoczynają dzisiaj rywalizację w zawodach Estonii, w których stawką jest awans do baraży o II Grupę Światową Pucharu Federacji. Jest to zarazem debiut w roli kapitana reprezentacji Dawida Celta.

Już na początku turnieju polskie tenisistki zostały postawione pod ścianą, w konfrontacji z Austrią. Magdalena Fręch (144 WTA) dosyć niespodziewanie uległa Melanie Klaffner (523 WTA). Spotkanie obfitowało w przełamania, których byłą łącznie trzynaście. Łodzianka rozpoczęła nerwowo, szybko przegrywają dwa pierwsze gemy. Polka odrobiła straty, ale od stanu 3:3 kolejne gemy wygrywała już tylko Austriaczka.

W drugim secie Fręch nieco lepiej serwowała, prowadziła z przełamanie 4:3, ale od tego momentu ponownie się „zacięła” i nie zdołała wygrać już ani jednego gema. Spotkanie trwało godzinę oraz 42 minuty.

Porażka ta stawia polskie tenisistki w trudnej sytuacji. Teraz niezbędne jest zwycięstwo naszej liderki Magdy Linette (56 WTA) nad Julią Grabher (244 WTA), a następnie sukces w meczu deblowym.

Polska – Austria 0-1
Magdalena Fręch – Melanie Klaffner 3:6, 4:6