Puchar Davisa. Hurkacz udźwignął presję! Wygrywamy ze Słowenią!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Korespondencja z Mariboru, foto: AFP

Hubert Hurkacz wygrał z Tomem Kocevarem-Desmanem 6:3, 6:2, zapewniając polskiej reprezentacji końcowy triumf nad reprezentacją Słowenii! Tym samym w kwietniu zagramy w drugiej rundzie II grupy euro-afrykańskiej z ekipą Zimbabwe.

Po czterech emocjonujących spotkaniach w Mariborze mieliśmy remis i o losach polsko-słoweńskiej rywalizacji zadecydować musiał piąty pojedynek. Przed jego rozpoczęciem niespodziewanej zmian w składzie dokonali gospodarze. Blażę Rola (195 ATP) zastąpił znacznie niżej notowany Kocevar-Desman (831 ATP). Powodem były problemy z kolanem Roli.

W efekcie w roli faworyta do spotkania przystąpił Hubert Hurkacz. 21-letni wrocławianin w pełni udźwignął ciężar gatunkowy pojedynku. Nakręcony przez kolegów z reprezentacji oraz grupkę polskich kibiców, zdominował mecz od samego początku.

W pierwszym secie do sukcesu wystarczyło naszemu tenisiści jedno przełamanie, wywalczone w czwartym gemie. Przy stanie 2:5 Słoweniec wybronił dwa setbole, ale po chwili Hurkacz zakończył partię własnym serwisem.

W drugim secie dominacja wrocławianina nie podlegała już żadnej dyskusji. Kocevar-Desman coraz trudniej znosił intensywne wymiany z głębi kortu i od stanu 2:1 nie ugrał żadnego gema. Spotkanie trwało równo godzinę.

Dla polskiej reprezentacji był to pieszy wygrany mecz od września 2015 roku, kiedy to w barażu o Grupę Światową pokonaliśmy Słowację (także 3-2). Teraz przed naszymi teistami rywalizacja z Zimbabwe. Mecz ten odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia w Polsce.

Słowenia – Polska 2-3
Tom Kocaver-Desman – Hubert Hurkacz 3:6, 2:6