Puchar Davisa. Majchrzak nie dał rady. Zadecyduje piąty mecz.

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Korespondencja z Mariboru, foto: AFP

Kamil Majchrzak, po stojący na wysokim poziomie spotkaniu, przegrał z Aljażem Bedene 3:6, 4:6. Tym samym o końcowych losach rywalizacji Słownii z Polską zadecyduje mecz Huberta Hurkacza i Blaża Roli.

Spotkanie od początku układało się nie po myśli naszego reprezentanta, który już w drugim gemie stracił podanie. Majchrzak szybko odrobił straty, jednak przy stanie 3:4 ponownie przegrał serwis. Bedene, co prawda nie bez problemów (obronione cztery break pointy, w tym trzy od 0-40), ale kolejnym gemie utrzymał podanie i tym samym zapisał na konto pierwszego seta.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie szybko do przełamanie doprowadził lider Słoweńców (w trzecim gemie), Majchrzak wywalczył natychmiastowego re-breaka, ale w siódmym gemie raz jeszcze stracił podanie. Tym razem już bez większych perturbacji Bedene utrzymał przewagę, kończąc mecz asem. Tenisiści rywalizowali przez godzinę oraz 38 minut.

Pomimo porażki Kamil Majchrzak pozostawił po sobie dobre wrażenie, rozgrywając zacięty mecz z 52. tenisistą rankingu. Teraz losy awansu spoczywają w rękach Huberta Hurkacza (224 ATP), któremu przyjdzie się zmierzyć z Blażem Rolą (195 ATP). Od wyniku tego spotkania zależy kto zagra w drugiej rundzie II grupy euro-afrykańskiej.

Słowenia – Polska 2-2
Aljaż Bedene – Kamil Majchrzak 6:3, 6:4