Puchar Davisa. Znakomity Majchrzak doprowadza do wyrównania!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Korespondencja z Mariboru, foto: AFP

Kamil Majchrzak wygrał z wyżej notowanym Blażem Rolą 6:4, 6:2. Tym samym, po pierwszym dniu zmagań Pucharu Davisa w Mariborze, remisujemy ze Słowenią 1-1.

Lider naszej reprezentacji stanął na wysokości zadania i zdobył dla polskiej reprezentacji niezwykle ważny punkt. Majchrzak od początku na korcie w Lukna Sports Hall prezentował się bardzo pewnie. Piotrkowianin był skuteczniejszy w wymianach z głębi kortu, a do tego świetnie serwował.

O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie, wywalczone przez naszego reprezentanta w piąty gemie. Majchrzak przewagę do końca pewnie utrzymał, kończąc partię dwoma. W drugim secie dominacja naszego reprezentanta była jeszcze bardziej wyraźna. Ponownie wywalczył on przełamanie w piąty gemie, a w siódmym dołożył kolejne (efektowny „passing shot” po linii przy break pointcie). Mecz trwał 67 minut. Dla Kamila Majchrzaka był to drugi wygrany mecz w rozgrywkach Pucharu Davisa (przy pięciu porażkach).

O tym kto zagra w drugiej rundzie II grupy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa, zadecyduje niedzielna rywalizacja. Na godzinę 12 zaplanowano mecz deblowy, do którego nominowani są Marcin Matkowski i Mateusz Kowalczyk (zastąpił kontuzjowanego Łukasza Kubota), a ze strony gospodarzy Aljaż Bedene i Blaż Rola. Następnie zaplanowane są dwa pojedynki singlowe – Bedene z Majchrzakiem oraz Roli z Hubertem Hurkaczem.

Słowenia – Polska 1-1
Blaż Rola – Kamil Majchrzak 6:4, 6:2