Andrezieux-Boutheon: udany, ale już zakończony turniej dla Fręch

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch nie awansowała do finału turnieju ITF Andrezieux-Boutheon (korty twarde, pula nagród 60 tys. $). W półfinale musiała uznać wyższość Hiszpanki Georginy Garcii – Perez. Polka nie oddała szansy na tytuł bez walki. Przegrała po zaciętym meczu 4:6, 6:1, 3:6.

Spotkanie trwało 2 godziny i 8 minut. W całym pojedynku były tylko i aż cztery przełamania. Niestety to najważniejsze padło łupem Hiszpanki. W pierwszym secie było bardzo dużo szans, jednak to Garcia- Perez wykorzystała break-point w siódmym gemie i zdobyła przewagę, wychodząc na prowadzenie 4:3. Fręch nie zdołała odrobić straty i przegrała 3:6. Drugi set zdominowała tenisistka z Łodzi, dwukrotnie odebrała podanie rywalki, nie dając żadnych szans na odłamanie. Po 36 minutach wygrała 6:1, doprowadzając do decydującej partii. O wyniku w trzecim secie zdecydowało przełamanie w szóstym secie, niestety na korzyść Hiszpanki. Garcia Perez wygrała spotkanie 6:4 1:6 6:3. W finale zagra z Arantxą Rus, która pokonała reprezentantkę gospodarzy, występującą z dziką kartą- Fionę Ferro- 6:1 6:0.

Mimo porażki na ostatniej prostej i straty szansy na walkę o tytuł, to bardzo udany początek sezonu dla tenisistki z Łodzi. Magdalena Fręch w poniedziałek awansuje już na 140. pozycję w rankingu.