Andrezieux-Boutheon: krecz rywalki i półfinał dla Fręch

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju ITF Andrezieux-Boutheon (korty twarde, pula nagród 60 tys. dol.). W ćwierćfinale, rywalka Polki – Rosjanka Witalija Djaczenko – poddała mecz przy stanie 3:6 2:2.

Tenisistki skrzyżowały rakiety po raz drugi. W listopadzie 2017 spotkały się w podczas turnieju w Hua Hin w Tajlandii. Wówczas zawodniczka z Łodzi nie sprostała Djaczenko i przegrała 4:6, 2:6.

W piątek we Francji do kolejnej rundy awansowała, rozstawiona z numerem osiem Polka. Co prawda już w trzecim gemie straciła serwis, ale natychmiast odrobiła stratę a następnie wyszła na prowadzenie 4:2. Po 35 minutach wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia przebiegała po myśli serwujących jednak przy stanie 2:2 Rosjanka poddała mecz i po 51 minutach Magdalena Fręch znalazła się w półfinale.

Tenisistka z Łodzi o finał powalczy z Georginą Garcia-Perez z Hiszpanii, która w trzech setach pokonała reprezentantkę gospodarzy Audrey Albie 6:2, 5:7, 7:6(3).