Andrezieux-Boutheon: Fręch w ćwierćfinale

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF Andrezieux-Boutheon (korty twarde, pula nagród 60 tys. $). W drugiej rundzie pokonała. występującą z dziką kartą. reprezentantkę gospodarzy – Chloe Paquet 6:3, 6:4.

Początek spotkania był kwintesencją stereotypu kobiecego tenisa. Pierwsze cztery gemy to wzajemne przełamania serwisu. O raz więcej, w ósmym gemie, podanie rywalki odebrała Polka. Okazało się ono przepustką do wygrania seta. Fręch przy swoim serwisie przypieczętowała zwycięstwo 6:3.

Drugą odsłonę ponownie otworzyły wzajemne straty podania. Jednak od stanu 1:1 zawodniczki szły gem za gem aż do stanu 3:3, kiedy na prowadzenie 4:3 z przełamaniem wyszła Polka. Francuzka nie zdołała odrobić straty. Po godzinie i 13 minutach, Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału wynikiem 6:3 6:4.

Polka w turnieju we Francji jest rozstawiona z numerem osiem. O półfinał powalczy z reprezentantką Rosji Witalią Diatczenko, która wyeliminowała inną reprezentantkę gospodarzy – Sherazad Reix, wygrywając 6:4 6:3.