AO: Marek ujarzmił turniejową piętnastkę

/ Szymon Adamski , źródło: , foto:

16-letni Wojciech Marek wyśmienicie spisał się w 1. rundzie juniorskiego Australian Open. Zdolny zawodnik Górnika Bytom pokonał 6:3, 6:4 rozstawionego z numerem piętnastym Naokiego Tajimę z Japonii. W ślady Marka nie poszedł drugi z naszych reprezentantów, Daniel Michalski.

Pierwszy dzień zmagań juniorów upłynął pod znakiem rywalizacji polsko – japońskiej. Najpierw naprzeciw siebie stanęli Marek z Tajimą, a kilka minut po zakończeniu tego pojedynku, rozpoczął się mecz Daniela Michalskiego z Taiseim Ichikawą. W obu spotkaniach zwycięstwa odnieśli tenisiści niżej notowani w rankingu ITF.

Markowi do wywalczenia zwycięstwa potrzebna była tylko godzina i 23 minuty. W tym czasie pięciokrotnie zdołał przełamać podanie o rok starszego od siebie rywala. W pierwszym secie Polak miał małe problemy z postawieniem kropki nad ,,i”. Dopiero po piątej piłce setowej miał powody do radości. Tak długo nie męczył się w ostatnim gemie drugiego seta. Przy drugiej piłce meczowej posłał efektownego passing shota z bekhendu, który otworzył mu drzwi do drugiej rundy. W niej Marek zmierzy się z Christianem Didierem Chinem z Malezji.

O wiele bardziej wyrównane było starcie z udziałem Daniela Michalskiego, który niespełna dwa tygodnie temu świętował swoje 18. urodziny. Wymarzonym prezentem byłoby zapewne powtórzenie osiągnięcia z prestiżowego Orange Bowl, gdzie warszawiak awansował aż do półfinału. Niestety w Melbourne jego przygoda z turniejem gry pojedynczej zakończyła się po pierwszym meczu. Ichikawa wygrał 7:5, 6:7(6), 6:3 w dwie godziny i czterdzieści minut.