AO: trzecia runda nie dla Rosolskiej

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Występ Alicji Rosolskiej w parze z Abigail Spears był ostatnim polskim akcentem w deblu kobiet. Warszawianka i Amerykanka, rozstawione z „piętnastką” musiały uznać wyższość rywalek. Przegrały 6:4 3:6 3:6 z Soraną Cirsteą i Beatriz Haddad Maią. Wcześniej z rywalizacji w grze podwójnej kobiet odpadła również Magda Linette.

Spotkanie trwało niespełna 2 godziny. Pierwszy set dawał nadzieję na sukces polsko- amerykańskiej pary. Tenisistki konsekwentnie wygrywały swoje podania. Dopiero w 10. gemie, Rosolska i Spears zakończyły set przełamaniem. Niestety dwie kolejne partie zdominowały rywalki. W sumie odebrały serwis przeciwniczkom cztery razy. Tylko raz pozwoliły na odrobienie straty. W obu setach straciły po trzy gemy, wygrywając mecz 4:6, 6:3, 6:3.

Dla warszawianki to koniec występów w Melbourne. W piątek w parze z Santiago Gonzalezem odpadła również z rywalizacji w grze podwójnej. Rosolska była jedyną Polką występująca w mikście.

Druga runda debla:
S. Cirstea, B. Haddad Maia (Rumunia, Brazylia) – A. Rosolska, A. Spears (Polska, USA, 15) 4:6 6:3 6:3