AO: mikst już bez Polaków

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska była jedyną Polką, która zdecydowała się przystąpić do rywalizacji w mikście. W piątek, w Melbourne, w parze z Santiago Gonzalezem odpadła w I rundzie gry mieszanej. Polsko-meksykański duet musiał uznać wyższość pary Johanna Larsson i Matwe Middelkoop. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:6, 5:7.

Spotkanie trwało niespełna godzinę i zostało zdominowane przez szwedzko-holednerski mikst. W pierwszym secie rywale dwa razy przełamali Polkę i Meksykanina, nie dając szansy na odrobienie strat.

Drugi set był bardziej wyrównany. Mimo straty serwisu już w drugim gemie, Rosolska i Gonzalez wyrównanali na 4:4. Niestety kolejne przełamanie na korzyść rywali nastąpiło w 11 gemie. Larsson i Middelkoop przypieczętowali zwycięstwo swoim podaniem, wygrywając cały mecz 6:2 7:5.

To drugi występ warszawianki z Santiago Gonzalezem w Wielkim Szlemie. Zadebiutowali w US Open, gdzie przegrali w drugiej rundzie. W mikście, w Australian Open Polka wystąpiła po raz trzeci. Wcześniej w 2011 i 2014 roku. Niestety nigdy nie przebrnęła pierwszej rundy.

Przed Alicją Rosolska jeszcze występ w deblu. W parze z Abigail Spears w II rundzie zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą i Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Pierwsza runda miksta:
J. Larsson, M. Middelkoop (Szwecja, Holandia) – A. Rosolska, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) 6:2 7:5