Sydney: Radwańska w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska wygrała z Catherine Bellis 7:6(4), 6:0 i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju Sydney International. Kolejną rywalką krakowianki będzie Petra Kvitova lub Camila Giorgi.

W pierwszej rundzie turnieju w Sydney Radwańska wyeliminowała rozstawioną z numerem cztery Johannę Kontę. Był to dla Polki udany rewanż za ubiegłoroczny finał tego turnieju, w którym górą była Brytyjka.

W drugiej rundzie na naszą tenisistkę czekało teoretycznie łatwiejsze zadanie, gdyż rywalką była kwalifikantka, 56. w rankingu Catharine Bellis. 18-letnia Amerykanka w ubiegłym roku odnotowała kilka wartościowych wyników, a jednym z nich był ćwierćfinał w Dubaju, gdzie pokonała między innymi Agnieszkę Radwańską (6:4, 2:6, 6:2).

Początek dzisiejszego meczu także zwiastował trudną przeprawę. Krakowianka co prawda jako pierwsza doprowadziła do przełamania i prowadziła 4:2. Młoda Amerykanka odrobiła jednak straty i doszło do tie breaka. W tym górę wzięło doświadczenie. Radwańska wykorzystała drugiego setbola, zwyciężając 7-4.

W drugiej partii dominacja Radwańskiej nie podlegała już dyskusji. Polka wykorzystała trzy z siedmiu break pointów, pewnie pilnowała własnego podania i w efekcie wygrała seta „na sucho”. Mecz trwał godzinę oraz 37 minut.

Agnieszka Radwańska (Polska) – Cathierne Bellis (USA, Q) 7:6(4), 6:0