Sydney: Kubot i Melo meldują się w ćwierćfinale

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo pokonali Floriana Mergeę oraz Nenada Zimonjicia 7:6(6), 6:3, zapewniając sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju w Sydney.

Kubot do turnieju w Sydney przystąpił jako nowy lider rankingu deblowego (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Wraz z Brazylijczykiem zostali oczywiście rozstawieni w imprezie z „jedynką”.

Już pierwszy mecz dla polsko-brazylijskiego duetu okazał się dużym wyzwaniem. W secie otwierającym spotkanie żadna z par nie zdołała doprowadzić do przełamania. W tie breaku „nasz” debel wybroniła setbola (przy 5-6), samemu wykorzystując pierwszą okazję na zakończenie partii.

W drugim secie przewaga Kubota i Melo była już wyraźniejsza, gdyż dwukrotnie przełamali oni rywali (w pierwszym oraz ostatnim gemie), cały czas skutecznie pilnując własnego podania. Mecz trwał godzinę oraz 28 minut.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy rok temu w Sydney odpadli w pierwszej rundzie, zmierzą się w ćwierćfinale z rozstawionymi z numerem cztery Rohanem Bopanną i Edourado Rogerem-Vasselinem lub Damirem Dżumhurem oraz Romanem Jebavym.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – F. Mergea, N. Zimonjić (Rumunia, Serbia) 7:6(6), 6:3