Sydney: Rosolska i Spears postraszyły turniejowe dwójki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Najwyżej sklasyfikowana polska deblistka nie zaliczy występu w Sydney do wyjątkowo udanych. Razem z Abigail Spears doznały porażki już w 1. rundzie. Do pierwszego zwycięstwa w sezonie zabrakło jednak bardzo niewiele. Lucie Safarova i Barbora Strycova miały nóż na gardle i dopiero po super tie-breaku wygrały 4:6 6:0 10:8.

Wiele wysoko sklasyfikowanych deblistek zgłosiło się do turnieju w Sydney, co znacznie utrudniło zadanie Rosolskiej i Spears. Polsko-amerykańska para nie została rozstawiona, a los jej nie sprzyjał. Już w pierwszej rundzie naprzeciw nich stanęły rozstawione z numerem drugim Czeszki. Reprezentantki naszych południowych sąsiadów wywiązały się z roli faworytek, choć przez długi czas ich dalsza obecność w zawodach wisiała na włosku.

Spotkanie rozpoczęło się od serii przełamań. Niemoc serwujących została przerwana dopiero w czwartym gemie, wskutek czego Rosolska i Spears objęły prowadzenie 3:1. Czeszki miały szanse na odrobienie strat, ale przewaga wywalczona na początku seta okazała się wystarczająca. Polka i Amerykanka wykorzystały czwartego setbola i po 37 minutach gry zapisały pierwszą partię na swoim koncie. Niepomyślne zakończenie pierwszego seta rozsierdziło Safarovą i Strycovą. Czeszki wrzuciły wyższy bieg i w drugiej odsłonie rywalizacji nie przegrały ani jednego gema. Do wyłonienia zwyciężczyń potrzebny był super tie-break.

Decydująca o losach awansu do ćwierćfinału rozgrywka była bardzo wyrównana. Najwyższą przewagą, jaką udało się wywalczyć obu parom, były raptem dwa oczka. Rosolska i Spears prowadziły 8:6, ale ostatnie słowo należało do bardziej utytułowanych przeciwniczek. Czeszki zdobyły cztery punkty z rzędu i w efektowny sposób wkroczyły do grona ćwierćfinalistek.

Rosolska zakończyła już zmagania w Sydney, ponieważ wcześniej doznała też porażki w kwalifikacjach gry pojedynczej. Niestety w dwóch pierwszych imprezach nowego sezonu Polka nie odniosła ani jednego zwycięstwa. To nie najlepszy prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami Australian Open.

1. runda debla:

L. Safarova, B. Strycova (Czechy, 2) – A. Rosolska, A. Spears (Polska, USA) 4:6 6:0 10:8