Auckland: dotkliwa porażka Radwańskiej

Na ćwierćfinale zakończyła rywalizację w Auckland Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem cztery krakowianka przegrała z kwalifikantką Sachią Vickery 2:6, 2:6.

Pierwotnie mecz Radwańskiej ze 121. w rankingu Amerykanką miał zostać rozegrany w czwartek. Ulewne opady deszczu w Nowej Zelandii sprawiły jednak, że został opóźniony aż o dwa dni.

Taka dodatkowa przerwa najwyraźniej nie podziałała dobrze na naszą najlepszą tenisistkę, która kompletnie nie radziła sobie z, agresywnie grającą, 22-latką z Florydy. W całym spotkaniu Radwańska tylko raz zdołała utrzymać podanie, trzy pozostałe gemy wygrywając przy serwisie Vickery. Zatrważająca jest szczególnie statystyka wygranych punktów po pierwszym podaniu przez Polkę (11 z 30). Mecz trwał 68 minut.

Teraz przed Agnieszką Radwańską występ w imprezie rangi „Premier” w Sydney. Polka nie załapała się na rozstawienie i już w pierwszej rundzie trafiła na turniejową „czwórkę” – Johanę Kontę. Co ciekawe obie tenisistki rok temu zmierzyły się ze sobą w finale Sydney International (Brytyjka wygrała 6:4, 6:2).