Auckland: ćwierćfinał dla Radwańskiej

Godzinę oraz trzydzieści siedem minut potrzebowała Agnieszka Radwańska, aby awansować do ćwierćfinału turnieju w Auckland. Rozstawiona z numerem cztery krakowianka pokonała Taylor Townsend 6:3, 7:5.

Radwańska i Townsend spotkały się po raz pierwszy. Polka bardzo pewnie weszła w spotkanie i prowadziła już 5:1. 21-letnia Amerykanka zdołała wygrać dwa kolejne gemy, ale na tym jej zdobycz w pierwszym secie się skończyła.

W drugiej partii nasza utytułowana reprezentantka prowadziła już 5:3. Townsend doprowadziła do wyrównania, jednak w jedenastym gemie po raz kolejny straciła serwis. Przy stanie 6:5 Radwańska zdołała zakończyć mecz, chociaż nie przyszło jej to łatwo. Przy 30-40 wybroniła piłkę setową, a ostatecznie wykorzystała drugiego meczbola, przy którym popisała się efektownym dropszotem.

W ćwierćfinale Agnieszkę Radwańska czeka konfrontacja z kolejną reprezentantką Stanów Zjednoczonych – Sachią Vickery (121 WTA). 22-latka z Florydy do turnieju przedzierała się przez eliminacje, w pierwszej rundzie pokonała swoją wyżej notowaną rodaczkę Lauren Davis (turniejowa „piątka”), a dzisiaj ograła Veronicę Cepede Royg 6:2, 6:4.

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Taylor Townsend (USA) 6:3, 7:5