Auckland: zwycięskie otwarcie Radwańskiej

Urszula Radwańska rozpoczęła sezon od zwycięstwa nad wyżej notowaną Anett Kontaveit. W pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Auckland krakowianka triumfowała 7:5, 3:6, 6:2.

Spotkanie Polki z Estonką dostarczyło sporych emocji. W pierwszym secie Radwańska przegrywała 3:5, a w dziewiątym gemie wybroniła setbola. Przy stanie 5:6 Kontaveit zmarnowała z kolei trzy piłki na doprowadzenie do tie breaka.

Rozpędzona krakowianka w drugim secie wyszła na prowadzenie 3:1, ale następnie przegrała pięć kolejnych gemów. W decydującej partii skuteczniejsza okazała się jednak nasza tenisistka. Radwańska pewnie pilnowała serwisu, a od stanu 2:2 już tylko ona wygrywała kolejne gemy. Mecz trwał godzinę i 51 minut.

W drugiej rundzie eliminacji Urszula Radwańska zagra z rozstawioną z numerem osiem Laurą Siegemund (136 WTA). By awansować do turnieju głównego w Auckland trzeba odnieść trzy zwycięstwa.