Jablonec nad Nysą: Szwajcarka pokrzyżowała plany Polkom

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: własne

W ćwierćfinale czeskich zawodów z pulą nagród 15 tys. dolarów nie dojdzie do polskiego pojedynku. W czwartek Marta Leśniak pokonała Victorię Montean, ale Katarzyna Kawa w trzech setach przegrała z Arlindą Rushiti.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się 29-latka z Dolnego Śląska i zawodniczka z nad Sekwany. Lepiej spotkanie rozpoczęła Francuzka, która dwukrotnie przełamała rywalkę, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:0 i 4:2. W tym momencie Polka przebudziła się jednak, wygrała cztery kolejne gemy i objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Na początku drugiej odsłony meczu obie tenisistki pilnowały własnych serwisów. Pierwszą kryzys dopadł wrocławiankę, która w piątym i siódmym gemie straciła podanie i reprezentantka „trójkolorowych” była o krok od wyrównania. Leśniak w najważniejszym momencie ponownie potrafiła się jednak zmobilizować i od stanu 2:5 nie straciła już ani jednego gema, dzięki czemu mogła cieszyć się z awansu ćwierćfinału.

Niestety w ślady turniejowej „trójki” nie poszła Kawa. Młodsza z Polek przegrała pierwszego seta z Rushiti, ale drugiego rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku, pomimo tego, że przegrywała już 2:4. 25-latka trenująca w Puszczykowie dobrze rozpoczęła również decydującą partię i wyszła na prowadzenie 3:0. Niestety nie udało jej się utrzymać przewagi „breaka” do końca meczu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała reprezentantka Szwajcarii i to ona powalczy o półfinał z Martą Leśniak.

W czwartek o awans do najlepszej ósemki turnieju walczyła również Joanna Zawadzka. Tenisistka z kwalifikacji postawiła bardzo trudne warunki Miriam Kołodziejovej, ale ostatecznie to Czeszka rozstawiona z numerem 1 zapewniła sobie miejsce w następnej fazie zawodów.