Zawada: polski półfinał

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł w turnieju Hart Open na pewno powalczy reprezentantka gospodarzy. Maja Chwalińska pomściła Martę Leśniak i wygrała z Sarah Beth Grey, a Katarzyna Piter wyeliminowała Bibiane Schoofs i w sobotę Polki zmierzą się w półfinale.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej czwórce imprezy zapewniła sobie 16-latka z Dąbrowy Górniczej. Leworęczna tenisistka pewnie pokonała Brytyjkę, która dzień wcześniej po trzysetowej batalii okazała się lepsza od Leśniak.

Zdecydowanie ciężej na awans musiała zapracować poznanianka. Zawodniczka z Wielkopolski dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Holenderce i wyszła na prowadzenie 5:2. Turniejowa „trójka” odrobiła jednak stratę i o losach pierwszego seta musiał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce więcej zimnej krwi zachowałaa reprezentantka Polski i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Na początku drugiej odsłony pojedynku obie tenisistki zapisały po jednym „breaku” po swojej stronie, ale później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu i do rozstrzygnięcia po raz drugi potrzebny okazał się „trzynasty gem”. W tie-breaku skuteczniejsza ponownie była Piter, która po 2 godzinach i 21 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W drugim półfinale zmierzą się Kathinka van Deichmann i Deborah Chiesa.

Ćwierćfinał singla
Katarzyna Piter (Polska) – Bibiane Schoofs (Holandia, 3) 7:6(4) 7:6(3)
Maja Chwalińska (Polska) – Sarah Beth Grey (Wlk. Brytania, Q) 6:2 6:3

Półfinał debla
W. Foryś, N. Shytkouskaya (Polska, Białoruś) – M. Chwalińska, J. Jegiołka (Polska, 4) 6:2 6:4