Zawada: Chwalińska i Piter ostatnie na placu boju

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: itf

W czwartek o miejsce w najlepszej ósemce turnieju Hart Open walczyło pięć Polek. Cel udało się zrealizować Mai Chwalińskiej i Katarzynie Piter. W ich ślady nie poszły Marta Leśniak, Julia Oczachowska i Justyna Jegiołka.

Jako pierwsza awans do ćwierćfinału wywalczyła 16-latka z Dąbrowy Górniczej. Leworęczna tenisistka w spotkaniu dwóch reprezentantek gospodarzy okazała się lepsza od Jegiołki.

Niewiele brakowało, a w piątek kibice byliby świadkami kolejnego polskiego pojedynku. Leśniak wygrała pierwszego seta z Sarah Grey, a w drugim objęła prowadzenie 5:3. Wrocławianka wypracowała sobie dwie piłki meczowej, ale Brytyjka wybroniła się i odrobiła straty. O losach drugiej partii musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepsza okazała się tenisistka z kwalifikacji. Reprezentantka Wielkiej Brytanii poszła za ciosem na początku decydującej odsłony meczu i odskoczyła na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. Polka odrobiła stratę jednego „breaka”, ale dogonić rywalki już nie zdołała i to Grey powalczy z Chwalińską o miejsce w półfinale.

Żadnych problemów z awansem do najlepszej ósemki nie miała Piter. Poznanianka oddała tylko dwa gemy kwalifikantce, Dianie Sumovej.

W czwartek z turniejem pożegnała się Oczachowska, która w dwóch setach przegrała z rozstawioną z numerem 2, Kathinką van Deichmann.

Druga runda singla
Katarzyna Piter (Polska) – Diana Sumova (Czechy, Q) 6:1 6:1
Maja Chwalińska (Polska) – Justyna Jegiołka (Polska, WC) 6:2 6:2
Kathinka von Deichmann (Lichtenstein, 2) – Julia Oczachowska (Polska, Q) 6:4 6:2
Sarah Beth Grey (Wlk. Brytania, Q) – Marta Leśniak (Polska) 6:4 6:7(4) 6:4

Ćwierćfinał debla
M. Chwalińska, J. Jegiołka (Polska, 4) – K. Hrablova, N. Tomanova (Czechy) 6:3 6:3