ATP Finals: Nadal rezygnuje!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Nie będzie pierwszego mistrzostwa ATP Finals dla Rafaela Nadala. Hiszpan po przegranym meczu z Davidem Goffinem ogłosił, że wycofuje się z turnieju. Organizm nie wytrzymał morderczego sezonu.

Hiszpan zaimponował podczas wieczornego pojedynku z Belgiem. Obronił w drugim secie cztery piłki meczowe, doprowadził do trzeciego, wykrzesał w nim siły, by zmniejszyć stratę z 1:4 do 3:4, mimo tego uległ 4:6. Po prostu nie dał rady. Jak się okazało kilkadziesiąt minut, to był jego ostatni występ w tym roku.

Mój sezon dobiegł końca. Czułem zobowiązanie wobec imprezy, miasta, siebie samego. Próbowałem z całych sił. Ale chodzi o ból. Nie potrafię wydobyć w sobie wystarczających sił, by jeszcze grać. To cud, że w ogóle był tak wyrównany mecz – ogłosił wycofanie z Nitto ATP Finals lider rankingu ATP. Na przeszkodzie do dalszej rywalizacji stanęła kontuzja kolana.

W tym roku "Rafa" zostawił na korcie wiele sil i serce. Po raz dziesiąty triumfował w Roland Garros, wygrał też wielkoszlemowe zmagania w US Open, a teraz został najstarszym liderem rankingu ATP na zakończenie sezonu. W wieku 31-lat, po wielu przejściach w ostatnich latach, powrócił na szczyt.

Hiszpanie wciąż będą mieć reprezentanta w Londynie, bo Nadala zastąpi Pablo Carreño Busta.