Bratysława: półfinał nie dla Janowicza, Polak przegrał z urazem

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz nie zagra w półfinale turnieju ATP Challanger Tour w Bratysławie. Polak remisował z Michaiłem Kukuszkinem 1:1, ale ostatecznie poddał mecz w trzeciej partii. Łodzianin przegrał z kontuzją kolana.

Nie tak kibice wyobrażali sobie początek polskiego dnia w Bratysławie. W drugim meczu ćwierćfinałowym Peugeot Slovak Open 2017 Jerzy Janowicz przegrał z Michaiłem Kukuszkinem. Pierwszy set był popisem serwisowym obu zawodników. Polak musiał bronić break pointów w trzecim i siódmym gemie, ale robił to skutecznie. Jednak najważniejszym momentem premierowej odsłony był szósty gem. Wówczas Janowicz wywalczył przełamanie w pięciu punktach. Do końca seta kontrolował przebieg gry i wyszedł na prowadzenie.

Podczas przerwy Janowicz poprosił o przerwę medyczną z powodu bólu kolana. W dwunastu gemach kolejnej partii tylko Kazach miał dwie szansy na breaka. Łodzianin potrafił się dobrze bronić i za każdym razem utrzymywał podanie. Losy seta rozstrzygnęły się dopiero w tie breaku. Tam skuteczniejszy był Kukuszkin, który nie stracił żadnego serwisu, a przy tym zdobył dwa minibreaki. Dodatkową rozgrywkę zakończył wynikiem 7-2. Z każdą akcją Polak słabiej poruszał się po korcie i skupiał główną uwagę na serwisie.

Co gorsza Janowiczowi zaczął coraz mocniej dokuczać uraz kolana. Polak przed trzecią partią poprosił o kolejną przerwę medyczną. Jednak wizyta fizjoterapeuty nie pomogła. Reprezentant Kazachstanu od pierwszej wymiany dominował na korcie i wygrał cztery gemy w kilkanaście minut. Później Polak podziękował za grę i poddał mecz.

Był to pierwszy mecz obu zawodników. Niestety Janowicz nie będzie go dobrze pamiętał. Kukuszkin natomiast dzięki wygranej jutro zagra w półfinale turnieju ATP Challanger Tour w Bratysławie. Jego rywalem będzie Marinus Copil (nr 4) lub Kamil Majchrzak.

Do momentu porażki Janowicza była szansa na polski półfinał. Teraz trzeba kibicować Majchrzakowi aby choć jeden przedstawiciel biało-czerwonych powalczył o finał. Początek meczu Majchrzaka z Copilem około 18.

Ćwierćfinał singla:

Michaił Kukuszkin (Kazachstan, 1) – Jerzy Janowicz (Polska) 3:6, 7:6(2), 4:0 i krecz