Bratysława: Janowicz lepszy od obrońcy tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W drugiej rundzie Peugeot Slovak Open wystąpi dwóch Polaków. Jerzy Janowicz po dwóch godzinach walki okazał się lepszy od Norberta Gombosa i dołączył do Kamila Majchrzaka.

W pierwszej partii reprezentant Słowacji imponował formą serwisową. Tenisista rozstawiony z numerem 7 wygrał 23 z 24 punktów przy własnym podaniu. Dużo więcej problemów w swoich gemach serwisowych miał łodzianin, który aż siedmiokrotnie musiał bronić się przed przełamaniem. W ósmym gemie ubiegłoroczny mistrz słowackich zawodów wykorzystał jedną z okazji na „breaka” i to zapewniło mu zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie spotkania to również reprezentant Polski częściej był w tarapatach przy własnym serwisie. Gombos miał cztery „breakpointy”, ale 26-latek z Łodzi za każdym razem potrafił się wybronić dobrym podaniem. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 6:5 dla pierwszej rakiety Polski. W dwunastym gemie Janowicz wypracował sobie pierwszą w meczu szansę na odebranie rywalowi podania i od razu zamienił ją na przełamanie, dzięki czemu wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej partii żaden z tenisistów nie był w stanie zagrozić przeciwnikowi na odbiorze i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. Lepiej tę dodatkową rozgrywkę rozpoczął Polak, który wyszedł na prowadzenie 5:3. Obrońca tytułu zdołał odrobić stratę, ale chwilę później popełnił podwójny błąd serwisowy i podarował łodzianinowi pierwszą okazję na zakończenie meczu. Przy piłce meczowej Słowak wyrzucił backhand na aut i po dwóch godzinach walki to Janowicz mógł się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

Rywalem reprezentanta Polski w walce o miejsce najlepszej ósemce turnieju będzie Bernard Tomic, który w dwóch setach pokonał Ricardasa Berankisa.

Kilka godzin wcześniej awans do drugiej rundy Peugeot Slovak Open zapewnił sobie również Kamil Majchrzak, który pokonał Aleksandra Niedowiesowa. O tym meczu więcej można przeczytać TUTAJ.