WTA Finals: Muguruza lepsza od debiutantki

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Garbine Muguruza rozpoczęła turniej mistrzyń w Singapurze od zwycięstwa. Hiszpanka pokonała debiutującą w WTA Finals Jelenę Ostapenko 6:3, 6:4.

Tegoroczna mistrzyni Wimbledonu zrobiła pierwszy krok w kierunku awansu do półfinału. Pierwszy mecz i porażka jedne tenisistki stawia pod ścianą, drugim daje pewien komfort. Z tym komfortem mecz z Ostapenko kończyła Muguruza. Jak pokazuje historia, znacznie zbliżyła się do najlepszej "4", bo w poprzednich latach niejednokrotnie już jedno zwycięstwo wystarczyło, by walczyć o finał.

Była tegoroczna liderka rankingu WTA zaczęła zmagania od pojedynku z nieobliczalną, aczkolwiek rozgrywającą życiowy sezon, 20-letnią Ostapenko. Młoda, często krnąbrna tenisistka potrafi zaskoczyć, a kiedy ma dzień, trudno ją powstrzymać. W niedzielę nie miała.

Debiutująca w turnieju mistrzyń Łotyszka początku przygody z WTA Finals z pewnością nie będzie dobrze wspominać. Długo nie mogła się wstrzelić w gemach serwisowych. Muguruza to wykorzystała i w pierwszym secie wyszła na prowadzenie 4:1. Wciąż miała jednak tylko przewagę przełamania, którą Ostapenko odrobiła. Przy stanie 3:4 serwowała na 4:4, ale wtedy Hiszpanka znów zaliczyła breaka. Ten był na wagę zwycięstwa w partii.

Drugi set miał bliźniaczo podobny przebieg. Młoda mistrzyni Rolanda Garrosa nie mogła znaleźć rytmu w gemach serwisowych, a Muguruza wygrywała gema za gemem. Prowadziła 5:1, kiedy do odrabiania strat rzuciła się Łotyszka. Zbliżyła się tak jak kilkadziesiąt minut wcześniej na jednego gema. Hiszpanka przy stanie 5:4 miała do dyspozycji serwis i nie zmarnowała okazji do zakończenia pojedynku.

W drugim spotkaniu grupy "białej’ Karolina Pliszkova pokonała Venus Williams. W poniedziałek w Singapurze rywalizacja w grupie "czerwonej", a we wtorek spotkania zwyciężczyń i przegranych z pierwszej rundy, czyli Muguruzy z Pliszkovej i Williams z Ostapenko. g