Krecz Klaudii Jans

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans przegrała w drugiej rundzie eliminacji turnieju ECM Prague Open w stolicy Czech. Polka uległa nie tylko Jekatarinie Iwanowej, ale także problemom żołądkowym. Mecz zakończył się po 2 godzinach i 6 minutach wynikiem 4:6, 7:6(7), 1:0 na korzyść 20-letniej Rosjanki.

Spotkanie drugiej rundy rozpoczęła się po myśli polskiej specjalistki od gry podwójnej. 23-letnia Jans uzyskała w pierwszej partii przewagę przełamania i zakończyła seta wynikiem 6:4. W drugiej odsłonie wyszła na szybkie prowadzenie 4:0. Jednak wówczas polskiej tenisistce przytrafił się kryzys. 20-letnia Rosjanka szybko odrobiła straty, a set zakończył się tie-breakiem, wygranym przez Iwanową do siedmiu. Po przegranym gemie serwisowym w trzeciej partii Polka skreczowała. Rezygnacja z dalszej gry została spowodowana problemami żołądkowymi.

Za awans do drugiej rundy eliminacji Polka zdobyła 2 punkty do rankingu WTA oraz 300 dolarów. W swoim pierwszym meczu Klaudia Jans pokonała Kazaszkę Żarinę Diyas 0:6, 6:3, 6:3.

W Pradze Klaudia Jans wystąpi jeszcze w turnieju gry podwójnej. Jej partnerkę bedzie Czeszka Eva Hrdinova. W pierwszej rundzie po drugiej stronie siatki staną 16-letnie siostry Karolina i Krystyna Pliskove, które otrzymały od organizatorów „dziką kartę”.

Wynik drugiej rundy eliminacji:
Jekatarina Iwanowa (Rosja, 8) – Klaudia Jans (Polska) 4:6, 7:6(7), 1:0 i krecz Jans