Rodez: ekspresowy awans Majchrzaka

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Gianniego Mine w ćwierćfinale Internationaux de Tennis du Grand Rodez Aveyron. Na wywalczenie awansu do półfinału Polak potrzebował zaledwie siedemdziesiąt jeden minut.

Kamil Majchrzak znakomicie prezentuje się we francuskim turnieju rangi ITF. W poprzednich rundach pokonał już Maxence’a Beauge’a i Maxime’a Authoma bez straty seta. Jednak to w ćwierćfinale przyszedł, jak do tej pory, najłatwiejszy mecz. Mimo tego, że rywal był rozstawiony z numerem 6.

Polak już w premierowym gemie walki o półfinał z Giannim Miną przełamał serwis. W dalszej części kontrolował przebieg partii oraz mocno szanował serwis. Przy stanie 4:2 tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego potwierdził przewagę kolejnym breakiem. Ostatecznie wygrał seta 6:2.

Druga odsłona zakończyła się identycznym rezultatem. Zaczęło się od straty podania przez Francuza. Później Polak miał wszystko w swoich rękach, a że był dziś znakomicie dysponowany to w końcówce jeszcze raz przełamał rywala. Po godzinie i dziesięciu minutach Majchrzak wykorzystał meczbola.

Dobrą formę Polaka potwierdzają statystyki. Posłał pięć asów serwisowych oraz popełnił jeden podwójny błąd. Wygrał ponad 80% punktów po pierwszym podaniu. Wykorzystał cztery z siedmiu szans na przełamanie oraz obronił sześć break pointów.

Rywalem Kamila Majchrzaka w walce o finał będzie Edward Corrie (nr 7). Brytyjczyk pokonał Davida Gueza (nr 1). Jednak Francuz poddał mecz na początku drugiej odsłony.