Taszkient: życiowy wynik Majchrzaka – zagra w finale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak zagra o tytuł wysoko punktowanego challengera w Taszkiencie (pula nagród 150 tys. dol. +H)! W półfinale polski tenisista pokonał Marka Jalovca 6:4, 4:6, 6:3.

W dolnej części drabinki turnieju w Taszkiencie od początku było sporo niespodzianek, w efekcie czego w ćwierćfinałach spotkało się czterech nierozstawionych tenisistów. Z tego grona najlepszy okazał się Majchrzak (317 ATP), który dzisiaj wygrał zaciętą batalię z Jalovcem (328 ATP).

W pierwszym secie obaj tenisiści długo pilnowali serwisu i dopiero w dziesiątym gemie do przełamania doprowadził Polak, co równoznaczne było z końcem partii. W drugiej odsłonie jako pierwszy breaka wywalczył Czech (w piątym gemie). Piotrkowianin szybko odrobił stratę, ale od stanu 4:3 przegrał trzy kolejne gemy.

W trzecim secie ponownie o wszystkim rozstrzygnęło jedno przełamanie i ponownie wywalczył je nasz reprezentant. Tym razem do tego kluczowego momentu doszło w szóstym gemie. Kamil Majchrzak do końca pewnie pilnował serwisu, finalizując mecz w godzinę oraz 47 minut.

21-latek z Piotrkowa Trybunalskiego po raz drugi w karierze wystąpi w finale challengera, ale po raz pierwszy z tak wysoką pulą nagród. Dwa lata temu przegrał mecz o tytuł w Maroku (pula nagród 42 500 euro). Co ciekawe także miało to miejsce w drugim tygodniu październik.

Finałowym rywalem Kamila Majchrzaka będzie najwyżej rozstawiony Denis Istomin (51 ATP) lub Guillermo Garcia-Lopez (105 ATP).