Oliveira De Azemeis: plany Polaków zrealizowane w połowie

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Antoine Cornut Chauvinc bez straty seta w Oliveira De Azemeis ITF. Awansu nie wywalczył Szymon Walków, który przegrał z turniejową „jedynką”.

Do drugiej rundy turnieju ITF w Oliveira De Azemeis pewnie awansował Hubert Hurkacz. Polak pokonał francuskiego kwalifikanta Antoine Cornut Chauvinc bez straty seta. Cały mecz trwał godzinę i dwadzieścia trzy minuty. Od początku premierowej odsłony Hurkacz przeważał na korcie, co potwierdził szybkim przełamaniem. W dalszych gemach kontrolował przebieg partii i ostatecznie zwyciężył 6:3. Drugi set od breaka rozpoczął siedemnastoletni Francuz. Później prowadził nawet 4:1. Jednak nasz reprezentant w porę powrócił do dobrej dyspozycji. Wygrał pięć gemów z rzędu i zakończył spotkanie.

Polak w całym spotkaniu posłał pięć asów serwisowych oraz popełnił tyle samo podwójnych błędów. Był regularny i wygrywał dużą liczbę punktów zarówno po pierwszym jak i drugim podaniu. Wykorzystał trzy z dziewięciu szans na breaka. Dla porównania Cornut Chauvinc miał jedną szansę i ją wykorzystał na początku drugiej odsłony. Była to pierwsza rywalizacja obu zawodników.

W drugiej rundzie rywalem Hurkacza będzie, rozstawiony z numerem 6, Yannick Mertens. Reprezentant Belgi ograł dziś innego Francuza – Jonathana Kanara.

W ślady Hurkacza nie poszedł drugi z naszych zawodników. Szymon Walków przegrał z Joao Monteiro (nr 1). Pechowe losowanie sprawiło, że starszy z Polaków trafił na najwyżej notowanego zawodnika w turnieju. W premierowej partii dzisiejszego spotkania rywalizacja była jeszcze wyrównana. Portugalczyk rozstrzygnął ją na swoją korzyść za sprawą jednego przełamanie. Drugi set pokazał, że przewaga Monteiro była większa. Walków zdołał ugrać w niej zaledwie dwa gemy. Tym samym pożegnał się z turniejem.

Rywalizacja w Portugalii jest ważnym elementem cyklu ITF. W puli nagród za zmagania na twardej nawierzchni jest 25.000$. Triumfatora rywalizacji w Oliveira De Azemeis poznamy w najbliższą sobotę.

Joao Monteiro (Portugalia,1) – Szymon Walków (Polska) 6:3, 6:2
Hubert Hurkacz (Polska) – Antoine Cornut Chauvinc (Francja, Q) 6:3, 6:4