Wuhan: Linette znów zwycięża, zagra o ćwierćfinał!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Mamy dwie Polki w trzeciej rundzie w Wuhan! Magda Linette dalej świetnie sobie poczyna i zwyciężyła 6:1, 6:2 Katerinę Siniakovą. W debiutanckim występie będzie walczyć o awans do ćwierćfinału, a rywalką może być liderka rankingu WTA.

Linette nigdy wcześniej nie grała nawet w pierwszej rundzie turnieju głównego w Wuhan. W tym roku przedarła sie przez kwalifikacje, złapała wiatr w żagle i radzi sobie rewelacyjnie. Już jest wśród 16 najlepszych zawodniczek, dołączyła tym samym do Agnieszki Radwańskiej, a to za sprawą pewnego zwycięstwa nad Siniakovą.

Czeszka, obecnie 47. rakieta świata, nie miała wiele do powiedzenia w starciu z Polką. To ona rozdawała karty na korcie numer 2. A im lepiej sobie radziła, tym bardziej narastała frustracja rywalki.

Linette bardzo mocno weszła w mecz, już na starcie zostawiła w blokach przeciwniczkę. Dopiero przy prowadzeniu poznanianki 3:0 Siniakova wygrała pierwszego gema. Jak sie okazało, jedynego w tym secie, bo Linette za chwilę utrzymała podanie, przełamała na "sucho" i przypieczętowała zwycięstwo serwisem.

Początek drugiej partii przypominał przeciąganie liny. Raz serwis rywalce próbowała odebrać Polka, zaraz Czeszka. Nie zrobiła tego żadna, a Linette zmarnowała cztery break pointy na 2:1. Co się odwlecze, to nie uciecze. To był ostatni wygrany gem przez Siniakovą. Przy prowadzeniu poznanianki 5:2 poprosiła o przerwę medyczną, ale interwencja fizjoterapeutki nie ocaliła jej przed porażką. Poznanianka grała swoje i korzystała z wynikających z frustracji błędów Czeszki.

Trzecia runda osiągnięta w Wuhan to jeden z najlepszych wyników Linette w karierze. Zaowocuje 105-punktową zdobyczą, a to pozwoli przesunąć się nawet do siódmej "10" rankingu WTA. O znacznie większy zastrzyk punktowy Polka zagra z Łesią Curenko lub tenisistką numer jeden na świecie – Garbine Muguruzą. Niedawno trafiłą już na liderkę rankingu WTA, w pierwszej rundzie US Open. Wtedy stawce tenisistek przewodziła Karolina Pliszkova.

Magda Linette (Polska, Q) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:1, 6:2