Wuhan: udany rewanż Radwańskiej

Agnieszka Radwańska wygrała z Julią Goerges 7:5, 7:5 i zameldowała się w trzeciej rundzie turnieju w Wuhan. O awans do ćwierćfinału krakowianka zmierzy się z Ashleigh Barty.

Radwańska i Goerges grały ze sobą niespełna dwa miesiące temu, w pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati. Górą wówczas była Niemka (6:4, 6:4). Dzisiaj krakowianka udanie zrewanżowała się rywalce, chociaż nie przyszło to łatwo.

W pierwszym secie obie tenisistki dobrze rozgrywały własne gemy serwisowe. Przy stanie 3:3 Radwańska zdołała „wyciągnąć” ze stanu 0-40, a w kolejnym gemie sama nie wykorzystała dwóch okazji na przełamanie. Do tie breaka jednak nie doszło, gdyż w dwunastym gemie Geoerges skapitulowała przy własnym podaniu.

Druga partia miała diametralnie różny przebieg, gdyż z pierwszych pięciu gemów cztery kończyły się przełamaniami. Radwańska dwukrotnie nie wykorzystała przewagi (2:0 i 3:1), ale w końcówce ponownie okazała się skuteczniejsza. Goerges w dwunastym gemie obroniła, w efektownym stylu, dwa meczbole od stanu 0-40, ale przy trzecim wyrzuciła forhend w aut. Mecz trwał godzinę oraz 55 minut.

W całym spotkaniu Agnieszka Radwańska odnotowała dwanaście „winnerów” i miała tyle samo niewymuszonych błędów. U Julii Goerges bilans ten wyniósł 28-32.

W trzeciej rundzie rywalką najlepszej polskiej tenisistki będzie Ashleigh Barty. Nieobliczalna Australijka pokonała w poniedziałek rozstawioną z numerem pięć Johannę Kontę 6:0, 4:6, 7:6(3). Radwańska i Barty zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) – Julia Goegres (Niemcy) 7:5, 7:5