Tampico: udane otwarcie Urszuli Radwańskiej

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie podzieliła losu Katarzyny Piter i wygrała pierwszy mecz w turnieju z cyklu ITF. Polka w meksykańskim Tampico bez większych problemów ograła Zoe Kruger.

Krakowianka do pojedynku z reprezentantką RPA przystępowała w roli zdecydowanej faworytki bukmacherów i rzeczywiście zrobiła swoje. Jej 15-letnia rywalka w partii otwarcia postawiła naszej rodaczce jednak twarde warunki, ale ostatecznie przegrała 4:6. W inauguracyjnym secie roiło się od breaków – obie panie przełamywały się aż siedmiokrotnie.

Następna i jak się później okazało ostatnia odsłona meczu to dominacja młodszej z sióstr Radwańskich. Polka szybko wyszła na prowadzenie 4:1 i chwilę później postawiła kropkę nad „i”, wygrywając 6:2. Całe spotkanie trwało godzinę i 59 minut.

Radwańska w środę w meczu o ćwierćfinał zagra z reprezentantką gospodarzy, Giulianą Olmos.

Urszula Radwańska (Polska, WC) – Zoe Kruger (RPA, WC) 6:4, 6:2