Saint Malo: Katarzyna Piter już za burtą

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter odpadła w pierwszej rundzie turnieju z cyklu ITF, z pulą nagród 60 tys. dolarów. Polka we francuskim Saint Malo przegrała we wtorek w trzech setach z Isabellą Wallace.

Piter do pojedynku z Wallace nie przystępowała w roli faworytki bukmacherów, ale w rankingu WTA plasuje się obecnie nieco wyżej od leworęcznej Australijki.

Nasza rodaczka w partii otwarcia nie miała za wiele do powiedzenia. Młoda tenisistka z Antypodów z wynikiem 6:2 objęła prowadzenie, ale Piter z takim samym rezultatem błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. Decydująca odsłona meczu ponownie należała jednak do Wallace, która znów oddała poznaniance zaledwie dwa gemy. Całe spotkanie trwało godzinę i 49 minut.

Piter przegrała także w deblu. 26-latka w parze z Francuzką Alize Lim nie dały rady najwyżej rozstawionym Alexandrze Cadantu oraz Silvii Soler-Espinosie.

Isabelle Wallace (Australia) – Katarzyna Piter (Polska) 6:2, 2:6, 6:2