Tokio: Linette w turnieju głównym, znów może zagrać z Pliszkovą

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Mimo wycofania Agnieszki Radwańskiej w turnieju głównym w Tokio zagra Polka. Magda Linette zwyciężyła 6:1, 2:6, 6:3 Katerinę Bondarenko i przeszła eliminacje. Znów może spotkać się z Karoliną Pliszkovą, niedawną liderką rankingu WTA.

Linette wciąż ma szansę powtórzyć osiągnięcie sprzed roku, kiedy w turnieju WTA Premier w Tokio grała w ćwierćfinale. Poznanianka musiała przebijać się do głównej drabinki przez kwalifikacje, ale poradziła sobie z zadaniem.

W decydującym o awansie spotkaniu rozegrała trzysetowy pojedynek z Kateriną Bondarenko. Polka świetnie weszła w mecz i w pierwszym secie oddała Ukraince tylko jednego gema. Drugą partię Linette zaczęła od straty podania, w piątym gemie znów przegrała serwis i już nie dogoniła rywalki.

Trzeci, decydujący set, był zdecydowanie najciekawszy i najbardziej wyrównany. Poznanianka nie utrzymała podania na otwarcie partii, ale później zrobiła to dwukrotnie, dwukrotnie też przełamała Bondarenko i wyszła na prowadzenie 4:1. Ukrainka odrobiła stratę przełamania, ale do remisu brakowało jej wygranego gema serwisowego. Linette do tego nie dopuściła, zaliczyła breaka na 5:3 i przypieczętowała awans do turnieju głównego przy własnym podaniu.

Polka poznała już rywalkę w pierwszej rundzie Toray Pan Pacific Open. Będzie nią Daria Gavrilova, obecnie 21. zawodniczka rankingu WTA. Jeśli zdoła pokonać reprezentantkę Australii, po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni spotka się z Karoliną Pliszkovą.