Klaudia na plus, Ula i Ala na minus

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Klaudia Jans to jedyna z trójki Polek, której udało się awansować do drugiej rundy eliminacji turnieju ECM Prague Open. Swoje pierwsze mecze w stolicy Czech przegrały Urszula Radwańska i Alicja Rosolska.

Klaudia Jans, trzecia deblistka naszego kraju, pokonała reprezentantkę Kazachstanu Żarinę Diyan. 23-letnia Polka triumfowała 0:6, 6:3, 6:3. Po całkowicie nieudanej pierwszej partii, w której Jans zdobyła zaledwie 12 punktów, przyszedł okres lepszej gry naszej tenisistki. W drugim i trzecim secie Polka wypracowywała przewagę przełamań. Po 90 minutach gry awansowała do drugiej rundy eliminacji, zdobywając 2 punkty do rankingu WTA. Jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Jekatarina Iwanowa.

Całkowicie nie udał się występ w Pradze Urszuli Radwańskiej. 17-letnia krakowianka uległa 4:6, 2:6 Czeszce Andrei Hlavackovej. W pierwszej partii nasza tenisistka miała katastrofalną skuteczność przy break pointach. Nie wykorzystała pięciu szans na przełamanie 21-letniej Czeszki, przegrywając przy tym jedyną wymianę, podczas której broniła gema serwisowego. Druga odsłona to okres jeszcze słabszej gry Urszuli Radwańskiej. Najlepsza juniorka świata sezonu 2007 zdobyła w nim zaledwie 16 punktów, odnotowując przy tym niską skuteczność własnego podania. Polka odczuwała w Czechach skutki niedawnego przeziębienia.

Awansu nie udało się wywalczyć także Alicji Rosolskiej. Specjalistka od gry podwójnej przegrała 0:6, 1:6 z 20-letnią Czeszką Terezą Hladikovą. W całym spotkaniu Polka tragicznie serwowała, zdobywając we własnych gemach zaledwie 10 punktów.

Swoje pierwsze mecze w praskich eliminacjach wygrały także najwyżej rozstawione tenisistki: Alicia Molik, Melinda Czink, Hana Sromova i Eva Hrdinova.