Szczecin: Andrzejczuk i Drzewiecki nie sprawili niespodzianek

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: Andrzej Szkocki/Pekao Szczecin Open

Adrian Andrzejczuk i Karol Drzewiecki nie zdołali awansować do drugiej rundy Pekao Szczecin Open. Pierwszy przegrał z Taro Danielem, drugi uległ Guido Andreozziemu. Najważniejsze emocje dnia dopiero jednak przed nami.

We wtorek w singlowym turnieju Pekao Szczecin Open nie brakowało polskich spotkań. Na początek dnia Adrian Andrzejczuk zmierzył się z Japończykiem Taro Danielem. Szczecinianin rozpoczął spotkanie bardzo nerwowo i już po kilkunastu minutach przegrywał 0:5 po trzech przełamaniach. Jednego breaka odrobił, ale i tak przegrał 2:6.

Druga partia była już dużo bardziej zacięta, Andrzejczuk zaczął ją nawet od przełamania i prowadzenia 2:0, lecz Daniel szybko opanował sytuację. W końcówce to Japończyk był zdecydowanie skuteczniejszy i po nieco ponad godzinie wygrał 6:2, 6:4. W drugiej rundzie Daniel zmierzy się z Renzo Olivo, który awans wywalczył już w poniedziałek.

Mecz Karola Drzewieckiego z Guido Andreozzim miał nieco inny przebieg. W pierwszym secie Polak bardzo dobrze serwował i ustrzegł się w większości prostych błędów, dzięki czemu cały czas trzymał się blisko Argentyńczyka. W tiebreaku Andreozzi był już jednak zdecydowanie skuteczniejszy i wygrał 7-3.

Wygrany tiebreak sprawił, że Argentyńczyk zdecydowanie przejął inicjatywę na początku drugiego seta. Andreozzi od razu wywalczył podwójne przełamanie. Trzeba jednak przyznać, że Drzewiecki musiał walczyć nie tylko z rywalem, ale i z bólem barku, który wyraźnie utrudniał mu serwowanie. Polak walczył jeszcze o honorowe gemy, lecz ostatecznie i tak przegrał 6:7(3), 2:6.

Najważniejsze emocje dnia w Szczecinie jeszcze przed nami. Nie przed 17:00 Jerzy Janowicz zmierzy się z Guillermo Duranem, a nie przed 19:00 Marcin Gawron zagra z Richardem Gasquetem.