US Open: Chwalińska i Hertel odpadły w ćwierćfinale

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: ITF

Maja Chwalińska i Ania Hertel nie zagrają w półfinale debla juniorskiego US Open. Polka w ćwierćfinale uległy 3:6, 5:7 rozstawionym Rosjankom.

Nasze juniorki rywalizację w Nowym Jorku zakończyły jako jedna z ośmiu najlepszych par. Zaszły daleko, szczególnie daleko, biorąc pod uwagę, że na "dzień dobry" przyszło im grać z wysoko rozstawionymi Amerykankami. Zwycięstwo z pierwszej rundy przed kolejną potyczką z rozstawioną parą napawało optymizmem. Sofija Lansere i Kamilla Rachimowa okazały się jednak zbyt mocne dla Chwalińskiej i Hertel.

Pierwszy set trwał krótko, bez większej historii. 24 minuty, decydowalo jedno przełamanie. Polki straciły serwis w ósmym gemie, przy stanie 3:5, przegrały 3:6.

Druga partia dłużej trzymała w napięciu. Chwalińska z Hertel miały break pointa na 2:0, nie wykorzystały go, za chwilę obroniły cztery break pointy, przy wyniku 2:2 straciły serwis, przegrywały 2:4, odrobiły stratę, prowadziły już 5:4. Niestety, końcówka należała do Lansere i Rachimowej. Utrzymały podanie na 5:5, przełamały i zakończyły mecz gemem wygranym na sucho.

Chwalińska z Hertel debiutowały w US Open. Ćwierćfinał debla, zwycięstwo w pierwszej rundzie nad jednym z faworytek, pozwalają oceniać debiut pozytywnie. Niewiele zabrakło, a powtórzyłyby ubiegłoroczny rezultat Igi Świątek i jej słoweńskiej partnerki Kai Juvan, które walczyły o finał.

Ćwierćfinał debla:
Sofija Lansere, Kamilla Rachimowa (Rosja, 7) – Maja Chwalińska, Ania Hertel (Polska) 6:4, 7:5