MP: Gawron i Kowalczyk mistrzami w deblu

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: mistrzostwapolskitenis.pl

Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk zdobyli złote medale mistrzostw Polski w grze podwójnej. W czwartek poznaliśmy też finalistów singla oraz półfinalistki.

Czwartek na kortach w Gliwicach przyniósł wiele rozstrzygnięć. W tym te najważniejsze, bo rozdane zostały pierwsze złote medale. Trafiły do najlepszych w rywalizacji deblistów.

Duet Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk w finałowej konfrontacji z udziałem dwóch najwyżej rozstawionych okazał się lepszy od Karola Drzewieckiego i Macieja Smoły. W obu setach decydowało jedno przełamanie różnicy, skończyło się wynikiem 6:4, 6;4.

Gawron zachował szansę na dublet i dziką kartę do challengera w Szczecinie (nagroda dla złotego medalisty). Awansował do finału singla. O tytuł mogło walczyć dwóch najwyżej rozstawionych zawodników, nie będzie walczył żaden.Drzewiecki uległ 4:6, 4;6 Bartoszowi Wojnarowi, a Szymon Walków przegrał 2:6, 2:6 ze wspomnianym Gawronem.

Szansę na złoto w turnieju kobiet mają już tylko cztery zawodniczki, które w czwartek wywalczyły awans do półfinału. W najciekawszej konfrontacji Katarzyna Wysoczańska zwyciężyła Justynę Jegiołkę, pogromczynię najwyżej rozstawionej Julii Sokołowskaji. W półfinale zmierzy się z główną pretendentką do mistrzostwa – Julią Oczachowską. O losach drugiego miejsca w finale zadecydują Magdalena Zajda i Zuzanna Wilk.

Finał debla mężczyzn:
Marcin Gawron, Mateusz Kowalczyk (STT Fakro Nowy Sącz, Beskidy Ustroń, 1) – Karol Drzewiecki, Maciej Smoła (AZS Poznań, WKS Grunwald Poznań, 2) 6:4, 6:4

Półfinały singla mężczyzn:
Bartosz Wojnar (Beskidy Ustroń) – Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań, 1) 6:4, 6;4
Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz) – Szymon Walków (Redeco Wrocław) 6:2, 6:2

Ćwierćfinały singla kobiet:
Julia Oczachowska (AT Angelique Kerber Puszczykowo, 3) – Dorota Szczygielska (STK Sopot) 6:4, 6:4
Katarzyna Wysoczańska (KTA Wrocław, 6) – Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) 5:7, 6:2, 6:3
Magdalena Zajda (Advantage Bielsko-Biała, 4) – Justyna Pająk (ATAK Łódź) 4:6, 6:3, 6:3
Zuzanna Wilk (KS Górnik Bytom) – Alicja Zduniak (Sinnet Club Warszawa) 7:6, 4:6, 6:3