US Open: Rosolska żegna się z Nowym Jorkiem

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska zakończyła rywalizację w tegorocznym US Open. W parze z Santiago Gonzalezem przegrała walkę o ćwierćfinał w mikście. Polsko-amerykański duet musiał uznać wyższość pary rozstawionej z 'trójką’- Hao- Ching Chan i Michaela Venus 3:6 7:6(8) 10-6.

W pierwszym secie Rosolska i Gonzalez stracili podanie w ósmym gemie. Był to pierwszy i ostatni break w partii otwarcia i po niespełna pół godzinie przeciwnicy wygrali 6:3. Drugi set nie miał dobrego początku dla Polki i Meksykanina. Chan i Venus dwukrotnie prowadzili z przewagą przełamania. Rosolska i Gonzalez odrobili straty, obronili dwie piłki meczowe przy stanie 6:5 i serwisie rywali, kolejne dwie w tie-breaku, który ostatecznie wygrali 10-8.

W decydującej partii było osiem mini breaków, pięć po stronie Tajwanki i Nowozelandczyka. Para rozstawioną z 'trójką’ wyszła na prowadzenie 4-0 i tym razem nie oddała przewagi, wygrywając mecz 6:3 6:7(8) 10-6.

To koniec występów Polki w Nowym Jorku, która w sobotę odpadła również z rywalizacji w grze podwójnej.

Druga runda miksta:
H. Chan, M. Venus (Tajwan, Nowa Zelandia) – A. Rosolska, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) 6:3 6:7(8) 10-6