US Open: Rosolska podzieliła los polskich deblistów

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Nao Hibino na drugiej rundzie zakończyła rywalizację w Nowym Jorku. Polsko-japońska para przegrała z Soraną Cirsteą i Sarą Sorribes Tormo 3:6 3:6.

W pierwszym secie było pięć przełamań, trzy po stronie Rumunki i Hiszpanki, które prowadziły 4:0 z podwójnym przełamaniem. Rosolska i Hibino zdołały odrobić straty, doprowadzając do wyniku 3:4. Niestety to rywalki wygrały dwa kolejne gemy i seta 6:3.

Druga partia również nie miała dobrego początku dla polsko-japońskiej pary. Tenisistki straciły podanie w pierwszym gemie, następnie w siódmym, przegrywając 2:5. Wówczas odrobiły stratę jednego przełamania. Niestety, przy swoim serwisie, po godzinie i minutach, przegrały walkę o awans do 1/8 finału.

Polka powtórzyła wynik w zeszłego roku, kiedy również odpadła w drugiej rundzie. W Nowym Jorku, Rosolska występuje także w grze mieszanej. W parze z Santiago Gonzalezem zagra o miejsce w ćwierćfinale.

Druga runda debla:
S. Cirstea, S. Sorribes Tormo (Rumunia, Hiszpania) – A. Rosolska, N. Hibino (Polska, Japonia, 16) 6:3 6:3