US Open: Matkowski zagra o ćwierćfinał miksta

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski w parze z Lucie Hradecką awansowali do 1/8 finału gry mieszanej w wielkoszlemowym US Open. Polsko-czeska para, rozstawiona z „ósemką”, pokonała reprezentantów gospodarzy – Liezel Huber i Dannego Thomasa 6:4, 6:4. 41-letnia Amerykanka zakończyła już zawodową karierę, ale zgodziła się wystąpić ze swoim rodakiem na US Open. Organizatorzy przyznali im dziką kartę.

O zwycięstwie zadecydowały dwa przełamania. W pierwszym secie Matkowski i Hradecka odebrali serwis rywalom w siódmym gemie, wychodząc na prowadzenie 4:3.

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść polsko-czeskiego duetu, który do końca meczu utrzymał przewagę. W trwającym godzinę i 9 minut spotkaniu, nie stracili podania. Wygrali 6:4, 6:4, przy pierwszej piłce meczowej.

Polak w zeszłym roku odpadł w pierwszej rundzie, również w parze z Hradecką. Jego najlepszy wynik na US Open to finał w 2012 roku. Z Czeszką osiągnął w tym roku ćwierćfinał na Roland Garros, dwa lata temu walczyli w Paryżu o tytuł.

O miejsce w ćwierćfinale w Nowym Jorku, polsko-czeski duet powalczy z Amerykanką Raquel Atawoi i Pakistańczykiem Aisamem-ul-Haqiem Quereshim.

Pierwsza runda miksta:
M.Matkowski, L. Hradecka (Polska, Czechy) – L. Huber, D. Thomas (USA, USA) 6:4, 6:4