US Open: Kubot i Melo za burtą

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo na drugiej rundzie gry podwójnej zakończyli swój udział w wielkoszlemowym US Open. Mistrzowie Wimbledonu przegrali z triumfatorami French Open 2014, Julienem Benneteau i Edouardem Rogerem-Vasselinem 3:6, 6:7(2).

Nie tak miała wyglądać przygoda Łukasza Kubota i Marcelo Melo z tegorocznym US Open. Sposób na polsko-brazylijską parę w drugiej rundzie debla znaleźli Francuzi, Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin. Tym samym mistrzowie Wimbledonu zakończyli znakomitą serię siedmiu kolejnych zwycięstw w Wielkim Szlemie.

W pierwszym secie triumfatorzy Roland Garros 2014 dwukrotnie przełamali „nasz” duet. Uczynili to w trzecim i dziewiątym gemie, dzięki czemu wygrali partię 6:3.

W drugiej odsłonie zobaczyliśmy aż cztery przełamania. Trójkolorowi wykorzystali break pointa w drugim gemie, a następnie odskoczyli na 3:0 przy swoim podaniu. Kubot i Melo znaleźli sposób na serwis rywali w siódmym gemie, a w ósmym doprowadzili do remisu 4:4. W jedenastym gemie Polak oraz Brazylijczyk przełamali przeciwników do zera. Jednak to nie zraziło Francuzów, którzy w dwunastym gemie zaliczyli przełamanie powrotne.

O losach drugiego seta musiał zdecydować tie-break. W nim lepsi okazali się Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin, którzy triumfowali 7-2, a w całym meczu 6:3, 7:6(2). W nagrodę zwycięzcy French Open z 2014 roku powalczą o ćwierćfinał US Open.