Mrągowo: Leśniak lepsza od mistrzyni Australian Open

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: własne

Marta Leśniak zagra o tytuł w czwartej edycji turnieju Warmia i Mazury Open. Wrocławianka w półfinale w dwóch setach pokonała juniorską mistrzynię z Melbourne z 2015 roku, Terezę Mihalikovą.

Spotkanie lepiej rozpoczęła reprezentantka Polski, który odebrała serwis rywalce już w trzecim gemie, dzięki czemu chwilę później wyszła na prowadzenie 3:1. Turniejowa „piątka” w dalszej części seta kontynuowała agresywną grę, co zostało nagrodzone kolejnym przełamaniem w siódmym gemie. Czeszka zdołała jeszcze odrobić stratę jednego „breaka”, ale chwilę później ponownie nie była w stanie utrzymać serwisu i 28-latka z Dolnego Śląska objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie meczu przewaga Leśniak nie podlegała już żadnej dyskusji i turniejowa „jedynka” nie zdołała zdobyć ani jednego gema.

Finałową rywalką polskiej tenisistki będzie rozstawiona z numerem 2 Monika Kilnarova, która w trzech setach pokonała Maię Lumsden.

W piątek Marta Leśniak miała jeszcze jeden podwód do radość. Po odpoczynku Wrocławianka wystąpiła w finale gry podwójnym, w którym razem z Darią Kuczer okazały się lepsze od pary Angelica Moratelli i Marine Partaud.

Półfinał singla
Marta Leśniak (Polska, 5) – Tereza Mihalikova (Czechy, 1) 6:3 6:0

Finał debla
D. Kuczer, M. Leśniak (Polska, 4) – A. Moratelli, M. Partaud (Włochy, Francja, 2) 6:2 6:3