US Open: udany debiut Rosolskiej w mikście

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska w parze z Santiago Gonzalezem awansowała do 1/8 finału gry mieszanej w wielkoszlemowym US Open. W rundzie otwarcia pokonali Andreję Klepać oraz Ante Pavicia 6:3 5:7 11-9.

Polka po raz pierwszy wystąpiła w Nowym Jorku w mikście. Nie był to łatwy debiut. W trwającym godzinę i 19 minut meczu, było sześć przełamań, pięć w drugim secie.

W pierwszej partii, Polka i Meksykanin odebrali serwis rywali w ósmym gemie, wychodząc na prowadzenie 5:3. Przy swoim podaniu wygrali 6:3. W drugim secie, na prowadzenie wyszła słoweńsko- chorwacka para. Klepac i Pavic prowadzili 4:2 z przełamaniem. Rosolska i Gonzalez natychmiast odrobili stratę. Niestety ponownie oddali podanie i przy stanie 3:5 bronili piłek setowych. Polsko – meksykański duet wygrał dwa kolejne gemy, wyrównując na 5:5. Niestety, przegrali seta przy swoim podaniu, doprowadzając do decydującej partii.

W super tie- breaku było 9 „mini” breaków. Mimo strat na początku i wyniku 3-6, polsko-meksykańska para wyrównała na 6-6. Do końca meczu, punkt za punkt, walczyła o ostateczne zwycięstwo. Alicja Rosolska i Santiago Gonzalez wygrali 6:3 5:7 11:9.

Do tej pory Polka występowała w Nowym Jorku tylko w grze podwójnej. Jej partner w 2012 roku osiągnął finał w Paryżu w parze z Klaudią Jan-Ignacik. Ma na swoim koncie finałowe pojedynki na US Open też w 2013 i 2014 roku.

W kolejnej rundzie Rosolska i Gonzalez zagrają z parą rozstawioną z „trójką” : Hao-Cing Chan i Michaelem Venusem. Polka grała w duecie z Nowozelandczykiem w tegorocznym Roland Garros, w którym odpadli w II rundzie. Tym razem zmierzą się po przeciwnych stronach siatki.

Pierwsza runda miksta:
A. Rosolska, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) – A. Klepac, M. Pavic (Słowenia, Chorwacja) 6:3 5:7 11-9