US Open: krótka przygoda Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie imprezy rozgrywanej na kortach Flushing Meadows. We wtorek zbyt wymagającą rywalką okazała się Karolina Pliszkova.

Spotkanie lepiej rozpoczęła praworęczna z sióstr Pliszkovych, która od razu przełamała serwis rywalki. Poznanianka w trzecim gemie odrobiła stratę, ale chwilę później ponownie nie była w stanie utrzymać podania i turniejowa „jedynka” odskoczyła na 4:1. W siódmym gemie reprezentantka Polski miała trzy okazję z rzędu, żeby odrobić „breaka”, ale żadnej z nich nie wykorzystała i Czeszka podwyższyła prowadzenie na 5:2. W następnym gemie Pliszkova przypieczętowała zwycięstwo w pierwszy secie kolejnym przełamaniem.

Druga odsłona spotkanie również nie zaczęła się najlepiej dla Linette, która straciła podanie w drugim gemie, dzięki czemu liderka światowego rankingu odskoczyła na 3:0. Bardzo długi był piąty gem, w którym polska tenisistka miała sześć aż „breakpointów”, w tym trzy z rzędu, ale ostatecznie reprezentantka naszych południowych sąsiadów utrzymała serwis. To nie powodzenie podcięło skrzydła niżej sklasyfikowanej tenisistek, która do końca meczu nie zdobyła już ani jednego punktu. Ubiegłoroczna finalistka po 78 minutach walki zakończyła mecz asem serwisowym.

W drugiej rundzie Karolina Pliszkova zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Veronicą Cepede Royg a Nicole Gibbs.