Brunszwik: Fręch ponownie najlepsza!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magdalena Fręch, po tie breaku trzeciego seta, wygrała z Olgą Saez Larrą i triumfowała w turnieju ITF w Brunszwiku (pula nagród 25 tys. dolarów). Dla 19-letniej łodzianki to drugi z rzędu tytuł w Niemczech.

W ubiegłym tygodniu Fręch nie miała sobie równych w Lipsku, a teraz powtórzyła sukces w Brunszwiku. Finał z wyżej notowaną Hiszpanką okazał się dla łodzianki zdecydowanie najtrudniejszą przeprawą.

Fręch spotkanie rozpoczęła w sposób najlepszy z możliwych, tracąc w pierwszym secie zaledwie jednego gema (przy własnym podaniu). W drugiej partii role się odwróciły i to Larra oddała rywalce tylko dwa gemy.

Zdecydowanie najwięcej emocji przysporzył trzeci set. Lepiej weszła w niego Hiszpanka, zapisując na konto dwa pierwsze gemy. Fręch odrobiła straty i ostatecznie o losach finału zadecydować musiał tie break. W nich więcej krwi zachowała łodzianka, wykorzystując pierwszą piłkę mistrzowską przy 6-3. Finał trwał dwie godziny oraz pięć minut.

Dzięki dwóm wygranym turniejom ITF w Niemczech, Magdalena Fręch zadebiutuje w czołowej dwusetce rankingu WTA.