Brunszwik: Fręch nie zwalnia tempa

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magdalena Fręch kontynuuje znakomite występy w Niemczech. W ćwierćfinale turnieju ITF w Brunszwiku (pula nagród 25 tys. dolarów) łodzianka pokonała Melanie Stokke 7:5, 6:2.

W ubiegłym tygodniu Fręch sięgnęła po tytuł w Lipsku, a w Brunszwiku wygrała już trzy mecze bez straty seta.

Dzisiaj Polka uporała się z 305. w rankingu reprezentantką Norwegii. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Stokke, która wygrała cztery pierwsze gemy i serwowała już przy stanie 5:3. Od tego momentu cztery kolejne gemy zapisała na konto 19-letnia łodzianka.

W drugiej partii wyrównana walka trwała tylko do stanu 2:2, gdyż następne gemy wygrywała już wyłącznie nasza reprezentantka. Spotkanie trwało godzinę i 51 minut.

O drugi z rzędy finał Magdalena Fręch zagra z Rumunką Jaqueline Adiną Cristian (337 WTA).