New Haven: udany rewanż Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska wygrała ze Shuai Peng 7:5, 6:3 i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju „Premier” w New Haven. Kolejną rywalką krakowianki będzie Daria Gavrilova.

Broniąca tytułu Polka dobrze rozpoczęła spotkanie z 21. w rankingu Chinką, w trzecim gemie doprowadzając do przełamania. Peng natychmiast wywalczyła re-breaka i losy partii rozstrzygnęły się w samej końcówce. Radwańska od stanu 4:5 zapisała na koncie trzy kolejne gemy.

W drugim secie nie brakowało zaciętych gemów i przełamań. Polka raz straciła serwis, a wykorzystała trzy z jedenastu break pointów. Mecz trwał godzinę oraz 50 minut.

Ona jest bardzo ciężką rywalką. Grałyśmy wcześniej kilka razy i wiedziałam na co ją stać – przyznała po meczu krakowianka, która przegrała z Peng w tym roku w Indian Wells. – Naprawdę dałam z siebie wszystko, nawet więcej niż sto procent. Jestem bardzo szczęśliwa, że zdołałam się jej zrewanżować.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z Darią Gavrilovą, która pokonała w drugiej rundzie Kristen Flipkens 6:2, 6:4. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami.

– Granie z kimś po raz pierwszy jest dużym wyzwaniem, ale jest to też bardzo ekscytujące – odniosła się Radwańska do czekającego ją spotkania. – Wiem, że potrafi ona grać bardzo dobry tenis, to wspaniała „fighterka”.

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Shuai Peng (Chiny, 8) 7:5, 6:3