Manerbio: Majchrzak ostatecznie pożegnał się z turniejem

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak i partnerujący mu Grzegorz Panfil przegrali mecz I rundy w grze podwójnej w Manerbio. Polacy musieli uznać wyższość pary, rozstawionej z „trójką” Brunstrom/ Nedunchezhiyan 6:2 6:4.

Faworytami był szwedzko- hinduski duet. Niestety dla polskiej pary, świetnie wywiązał się z tej roli. W pierwszym, trwającym 30 minut secie, Majchrzak i Panfil nie nawiązali walki z turniejową „trójką”. Dwa razy stracili podanie, raz przegrywając partię 2:6. Drugi set do stanu 4:5 przebiegał zgodnie z planem serwujących i wszystko wskazywało na tie – break. Niestety, rywale przełamali w kluczowym momencie i ponownie, przy serwisie Polaków wygrali seta i cały mecz 6:2 6:4.

To ostateczne pożegnanie z turniejem dla Kamila Majchrzaka, który wtorek odpadł też w rundzie otwarcia singla, przegrywając z Elliasem Ymerem 3:6 4:6.

Pierwsza runda debla:
J. Brunstorm, J. Nedunchezhiyan (Szwecja, Indie) – K. Majchrzak, G. Panfil (Polska, Polska) 6:2 6:4