New Haven: turniej główny dla Linette

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette wygrała trzeci i ostatni mecz kwalifikacji w New Heaven. Polka, po wcześniejszych zwycięstwach nad Samanthą Martinelli i Pauliną Parmentier, pokonała Kurumi Narę 6:2 6:2. Tym samym awansowała do turnieju głównego.

Bilans spotkań obu tenisistek przemawiał na korzyść Japonki, która trzykrotnie wygrywała z poznanianką. Dziś po raz pierwszy górą była wyżej sklasyfikowana Linette.

W secie otwarcia Polka wykorzystała trzy z siedmiu break pointów, raz straciła podanie. Drugi set rozpoczęła od odebrania serwisu rywalce i przewagi 2:0. Przy 4:2 ponownie przełamała i przy swoim podaniu, po godzinie oraz 13 minutach awansowała do turnieju głównego w New Heaven.

Był to trzeci występ Linette w eliminacjach. W dwóch poprzednich sezonach ich nie przeszła. W 2015 roku, w decydującej rundzie uległa Oldze Sawczuk. Turniej główny startuje w poniedziałek. Z „jedynką” rozstawiona jest Agnieszka Radwańska, która walkę o obronę tytułu rozpocznie od spotkania z Amerykanką Lauren Davis lub Kanadyjką Eugenie Bouchard. New Haven to ostatni etap przygotowań do US Open, który zaczyna się 28 sierpnia.