Cincinnati: Kubot i Melo już w półfinale

/ Tomasz Górski , źródło: atptennis.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo zameldowali się w półfinale Western & Southern Open. Dziś pokonali byłego partnera Brazylijczyka – Ivana Dodiga i Rohana Bopane 6:1, 6:7(5), 10:7.

Po bardzo krótkiej przygodzie Kubota i Melo w Montrealu, teraz wydaje się, że wszystko wraca na właściwe tory. Mistrzowie Wimbledonu po wyeliminowaniu Diego Sebastiana Schwartzmana i Mischę Zvereva, dziś byli lepsi od Dodiga i Bopany w turnieju ATP Word Tour Masters 1000 w Cincinnati.

Od początku dobrze w spotkanie wszedł Polak wraz ze swoim partnerem. Choć przy stanie 1:1 musieli bronić dwóch break pointów to później wszystko potoczyło się po myśli pary rozstawionej z numerem 2. Kubot i Melo wygrali pięć gemów z rzędu. W tym czasie tylko raz rywale zdołali doprowadzili do stanu równowagi.

Drugi set to bardzo wyrównana walka. Tylko dwie okazje w ciągu dwunastu gemów na przełamanie mieli Dodig i Bopana. Tych szans nie wykorzystali i wszystko rozstrzygnęło się w tie breaku. Tam cztery pierwsze punkty zdobywały pary returnujące, później wszystko wróciło do bardziej przewidywanego scenariusza. W decydujących wymianach jeden błąd przy podaniu popełniła druga para turnieju i zamiast piłek meczowych, były setowe – ostatecznie wykorzystane.

O awansie do kolejnej rundy przesądził super tie break. W walce do dziesięciu punktów lepiej zaprezentowali się już faworyzowani Kubot i Melo. Polsko-brazylijska para wygrała 10:7 i zakończyła całą rywalizację po 97 minutach. Tym samym Marcelo Melo jest coraz bliżej powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu, kiedy zdobył tytuł w parze z, dzisiejszym rywalem, Ivanem Dodigiem.

W walce o finał na drodze polsko-brazylijskiego debla stanie jutro Jamie Murray i Bruno Soares. Będzie to trzeci pojedynek tego kwartetu. W marcu dwukrotnie wygrywali triumfatorzy Wimbledonu.

Ćwierćfinał debla:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – I. Dodig, R. Bopana (Chorwacja, Indie, 7) 6:1, 6:7(5), 10:7