Wetzlar: Finał bez Rajskiego

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto:

Maciej Rajski nie powalczy o tytuł w niemieckim Wetzlar. Polak w półfinale turnieju z cyklu ITF nie dał rady Janowi Choinskiemu, przegrywając 6:7(5), 2:6.

Rajski szedł jak burza. Nasz rodak po wspaniałym triumfie w Mrągowie, nie zamierzał spoczywać na laurach i zmierzał po kolejne turniejowe zwycięstwo. Jego serię ośmiu wygranych z rzędu przerwał w sobotę Choinski, który w rankingu ATP plasuje się obecnie na 413. pozycji.

Kluczowym momentem był tie-break pierwszego seta, który po zażartej walce padł łupem reprezentanta gospodarzy. W następnej i jak się szybko okazało ostatniej odsłonie meczu wyrównanej rywalizacji na korcie już nie było i Polak zdołał urwać Niemcowi zaledwie dwa gemy.

Rajski w rozmowie z Tenisklubem skomentował krótko swój występ w Wetzlar. – Zagrałem tutaj niezły turniej i trzy bardzo dobre mecze, ale zostaje trochę niedosyt po dzisiejszym półfinale. Miałem swoje szanse, nie wykorzystałem ich, a przeciwnik lepiej prezentował się przy swoich gemach serwisowych. Pojedynek z powodu deszczu był rozgrywany w hali na dywanie. Myślę, że zabrakło mi trochę odważniejszej gry i większej koncentracji przy swoim podaniu.